Jump to content

DominikWAW

Level 1
  • Posts

    5
  • Joined

  • Last visited

About DominikWAW

DominikWAW's Achievements

5

Reputation

  1. Freemind też kiedyś mocno używałem, ale w Roam wyświetlanie relacji między notatkami jako grafu nie jest dla mnie kluczowe. Istotniejsza jest łatwość linkowania notatek i fragmentów tekstu (łącznie z ich jednoczesnym zmienianiem tych fragmentów we wszystkich miejscach na raz) i to że linki tworzą się od razu w obie strony. Z każdego istotnego pojęcia czy frazy możesz zrobić osobną stronę i potem na niej budują się automatycznie odwołania do wszystkich notatek, które do niej się odwołują. Evernote był świetny do robienia notatek, ale jak zaczynasz ich mieć tysiące to ich porządkowanie robi się ciężkie. Roam znacząco ułatwia nie tylko robienie notatek, ale przede wszystkim ich porządkowanie i budowanie wiedzy ze zbieranych informacji.
  2. Dzięki @Piotas za to zestawienie, choć kryteria są dość dyskusyjne. Ja finalnie jestem bardzo zadowolony z tego fuckupu Evernote, bo odkryłem Roam Research. W tym zestawieniu jest nisko, ale to jest jednak zupełnie inna jakość narzędzia, pozwalająca na o wiele lepszą organizację informacji dzięki dwukierunkowemu linkowaniu. Gorąco polecam, przede wszystkim badaczom i pisarzom.
  3. I've started using Roam Research, and you know what? Thanks to bi-directional linkinkg it's much better than Evernote 😁
  4. It's over a month, and they did nothing to fix the problem. Enough. I won't renew my subscription.
×
×
  • Create New...